Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2016 - News 2016

3. 12.

26. listopadu oslavily naše holky Pamela a Poly 5. narozeniny. Přejeme Pamelce, Poly a  ostatním dětem Eli  hodně zdraví.

pamela--1-.jpg

Pamela

poly.jpg

Poly

perry.jpg

Perry

phil-iii.jpg

Phill

10. 11.

resized_dsc_1111.jpg

Eli a její vnučka Candy Freston

Mezinárodní výstava psů Praha - 30. 10. 2016 - rozhodčí pí Ann Long-Doyle, IRL

Candy Freston (vnučka Eli) - poprvé na výstavě ve tř. dorostu - velmi nadějná 1 - Candy je čím dál víc podobnější své babičce Eli, roste opravdu do krásy, jen tu výstavní drezůru je třeba trošičku dopilovat

Vina Firecatcher - ve třídě veteránů - výborná 1, Nejlepší veterán - Elinka zraje jako víno

resized_dsc_1157.jpg

16. 10.

Candy na výletě v Jeseníkách

img_5742.jpgimg_5752.jpg

 

Včera byla Candy  se svojí rodinou na výletě v Jeseníkách. Byla nadšená ze sněhu a moc si užívala výstup na Praděd. 

img_5783.jpg

 

9. 10.

V sobotu 8. října jsem vzala Eli a Pamelku na Mezinárodní výstavu do Českých Budějovic. Corgi posuzovala paní MVDr. Gabriela Ridarčíková. Pamelka se předvedla ve třídě otevřené a získala známku výborná 3. Elinka zvítězila ve třídě veteránů, porazila vítěze všech ostatních tříd a získala titul BOB – nejlepší jedinec plemene.

eli-pamela-clark.jpg

Eli, Pamela, Clark

Na své první výstavě se také předvedl ve třídě štěňat syn naší Pamelky – Colin Freston. Colinek se v kruhu se svou paničkou Martinou skvěle prezentoval a dostal od paní rozhodčí velmi hezký posudek a známku velmi nadějný.

colin-cb.jpg

Do Budějovic se za námi také přijel podívat brácha Colina  – Clark Freston. Byla jsem moc ráda, že jsem se Clarkem a jeho páníčky Ivankou a Honzou po třech měsících opět viděla. Z obou našich odchovanců jsem nadšená, jsou to opravdu velcí fešáci.

clark-cb.jpg

Děkuji všem přátelům za milou společnost v Budějovicích.

VINA FIRECATCHER - veteran šampion ČR

24. 9.

Dnes jsem vzala Pamelku a Eli na Národní výstavu psů do Brna. Posuzoval slovenský rozhodčí pan Tibor Havelka. Pamelka ve třídě otevřené získala ocenění VD 2 - po štěňatech není ještě zcela v optimální kondici. Eli ve třídě veteránů předvedla, že je stále ve skvělé formě a bez problémů získala titul Nejlepší veterán. To ale nebylo vše - v porovnání s ostatními vítězi tříd se Elinka moc líbila a pan rozhodčí ji nakonec ocenil titulem BOB - vítěz plemene. Odpoledne jsme se potom ještě pokusili uspět v závěrečných soutěžích o nejhezčího veterána celé výstavy - zde byla Eli vybrána mezi 6 nejlepších veteránů. Moc děkuji všem přátelům za příjemně strávený den.

dsc02305.jpg

Nationale dog show Brno - judge Mr. Tibor Havelka, SK - PAMELLA FRESTON in open class - very good 2, VINA FIRECATCHER in veteran class - Best veteran, BOB

dsc02309.jpg

 

Přišlo mi také několik nových fotek dcery Pamelky - CANDY FRESTON - roste z ní úžasná corgi slečna - fota jsou přidána do její fotogalerie.

img_3813.jpg

New photos Pamela´s doughter CANDY FRESTON in your photogalery

img_3780.jpg

 

1. 9.

Jsem moc ráda, že mně naše Pamelátka zásobují fotkami z výletů a dovolených. Fotky jsou přidány v jejich  fotogalerii.

p8230425.jpg

Clark

colin-3.jpg

Colin

candy-se-svoji-rodinou.jpg

Candy

22. 8.

Leonkova panička Radka mi poslala krásné fotky Leonka (Corleone Freston) a jeho dvou úžasných kamarádů

img_1530.jpg

17. 8.

Přišel mi odkaz na spoustu fotek od Perccyho - FOTO PERCCY

Je z něj krásný pohodový pejsek.

percy.jpg

11. 8.

Klubová výstava 

V sobotu 6.8. se v zámeckém parku ve Slavkově u Brna konala Klubová výstava. V krásných a reprezentativních prostorách jsme se sešli již popáté a letošní účast vystavovatelů byla rekordní. Celkem se předvedlo 161 psů vystavovatelů z Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska a Litvy. Welsh corgi Pembroke posuzoval  rozhodčí z Anglie – pan STEVE ATKINSON – kennel HOLLINSWELL.

dsc_0940.jpg

Naše Pamela se pěkně předvedla ve třídě otevřené a v silné konkurenci vybojovala krásné třetí místo se známkou V1 a výborným  posudkem.

Eli pak nastoupila ve třídě veteránů a předvedla se jako opravdová profesionálka. Pan rozhodčí ocenil Elinčinu skvělou kondici  a Eli  získala titul nejlepší   veterán. Obě holky mně udělaly velkou radost.

149b--2-.jpg

1. 8.

dsc_0896.jpg

Včera jsme měli moc milou návštěvu. Přijel se ze námi podívat Leonek (Corleone Freston), který byl se svojí rodinou na dovolené na Moravě. Z Leonka roste velký fešák a je to milý a pohodový pejsek.

Přidány nové fotografie Leonka, Collina a Clarka do jejich fotogalerií - fotogalerie naleznete lehce - vlevo v menu FOTOALBUM - kliknete na ODCHOVY - VRH "C" - a otevřou se Vám alba jednotlivých pejsků z vrhu C.

p7270283.jpg

img_1873.jpg

18. 7.

dsc_0791.jpg

Včera jsme se vrátili z naší dovolené na Šumavě - FOTO. Byli jsme ubytovaní na Kvildě a podnikali výlety po širokém okolí. Byli jsme na hradu Kašperk, u jezera Laka, u pramene Vltavy a na dalších krásných místech. Nejhezčí  byl však výlet  do Sudoměře, kde žije naše štěně Clark.  Měli jsem moc velkou radost, že jsme Clarka po měsíci, kdy odešel do nové rodiny, zase viděli. Stejně jako jeho páníčky, Ivanku a Honzu. Moc jim děkujeme za milé přijetí a také za to, jak skvělý život u nich Clark má.  Clark je moc pěkný a milý pejsek, na nejnovější fotky se podívejte v jeho fotogalerii.

dsc_0846.jpg

3. 7.

O víkendu byla Candy Freston se svou paničkou Janou na návštěvě u svého dědečka Alberta Freston. Albert a ostatní pejsci svoji malou kamarádku hezky přijali. Candy je moc pěkná holčička, která je stále více podobná na svoji babičku Eli. Na několik jejích fotografií se můžete podívat ve fotogalerii "Candy Freston".

img_1360.jpg

Přišlo mi také několik nových fotografií Colina - také on má už svoji vlastní fotogalerii "Colin Freston".

fullsizerender-2.jpg

22. 6.

 Ve čtvrtek od nás odešla dvě poslední štěňata. Dva měsíce utekly jako voda a z malých drobků vyrostli krásní corgi kluci a corginka. Loučení s nimi pro mě bylo velice smutné, ale vím, že se všechna štěňata budou mít tak skvěle, jako se mají naše holky. Jsem šťastná, že se všechna štěňata v nových rodinách skvěle adaptovala a jsem vděčná všem jejich páníčkúm za zprávy a fotky, které mně posílají. Přeji štěňatům krásný a dlouhý život a jejich rodinám pak to, aby se svými pejsky zažívali jen samou radost.

cedrik.jpg

CEDRIK

clark--1-.jpg

CLARK

colin.jpgCOLIN

corleone.jpg

CORLEONE

candy.jpg

CANDY

14. 6.

colin--2-.jpg

colin--1-.jpg

Od víkendu jsou Colinek, Clark a Leonek ve svých nových rodinách. Mám obrovskou radost z toho, jak rychle a bez problémů se nových domovech zabydleli. Moc děkuji majitelům štěňat za to, jak skvělé podmínky jim vytvořili a jak se jim věnují.

leon.jpg

leonek--2-.jpg

5. 6.

Přidány fotografie štěňátek ve věku 7 týdnů.

dsc_0563.jpg

29. 5.

Vloženy nové fotografie štěňátek ve věku 6 týdnů

dsc_0461.jpg

23. 5.

Štěňátka už mají pět týdnů, rostou jako z vody a skvěle prospívají. 

dsc_0431.jpg

dsc_0408.jpg

16. 5.

dsc_0309.jpg

V sobotu štěňata oslavila měsíc života. Od minulého týdne již chodí na dvůr za pečlivého dozoru maminky Pamely a babičky Eli.  

Nové fotografie přidány do fotogalerie vrhu C. 

dsc_0352.jpg

9. 5.

dsc_0252.jpg

Štěňata vstoupila do čtvrtého týdne života. Začala jsem je přikrmovat rýžovou kaši, která jim moc chutná. Přes den již bývají ve větší ohrádce, hezky si spolu hrají a je s nimi legrace. Příští týden již půjdou poprvé ven prozkoumávat náš dvůr.

dsc_0258.jpg

1. 5.

dsc_0213.jpg

Štěňátka vstoupila do třetího týdne života, od čtvrtka již všechna vidí. Dnes jsem jim poprvé stříhala drápky a všechna se chovala naprosto vzorně. Koncem týdne je začnu přikrmovat rýžovou kaší. Několik nových fotografií přidáno do fotogalerie vrhu C.

dsc_0208.jpg

25. 4.

Štěňátka již vstoupila do 2. týdne svého života, krásně prospívají a přibírají a co nevidět se jim otevřou očka. Pamelka je vzorná maminka. Do fotogalerie vrhu C přidáno několik aktuálních fotografií.

dsc_0141.jpg

18. 4.

S velkou radostí oznamuji, že se naší Pamelce 14. dubna narodila štěňátka. Jedna červená holčička, dva červení a dva trikolórní pejsci. Maminka i štěňata jsou ve skvělé kondici. Moc děkuji manželům Fajtovým za  odbornou pomoc při porodu a své kamarádce Jitce Cetlové za vše, co se mnou a s Pamelkou absolvovala od krytí až po jejich narození. Děkuji všem za milá přání k narození štěňat.

wink

14th of April was born puppies - 1 red girl and 4 boys - 2 red and 2 tricolour.

dsc_0084.jpgdsc_0020.jpgdsc_0071.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24. 3.

Včera jsem byla s Pamelou na kontrolním ultrazvuku ve 39. dni březosti. Miminka se zdárně vyvíjí a měří už každé cca 7 cm. Pamela je ve skvělé kondici a dobré náladě.

dsc_0406.jpg

10. 3.

MÁME POTVRZENO ULTRAZVUKEM - Pamelka je březí, kolem 14. dubna očekáváme narození štěňátek 

yes

WE EXPECT PUPPIES

dsc_0394.jpg

2. 3.

ELI SLAVÍ NAROZENINY yes ELI CELEBRATE HER BIRTHDAY

dsc_0366--1-.jpg

4. března oslaví ve skvělé kondici své 9. narozeniny naše Eli.

enlightened

Ouir Elio will celebrate her 9 birthday in 4th of March in super condition

 

17. 2.

KRYTÍ PAMELY

V sobotu ráno jsem byla s Pamelou na posledním testu progesteronu a protože hodnota byla naprosto přesná na krytí, hned jsme se vydaly do Čech za Samem (SWEET SAMUEL HIGU  - otec Vuedor Knock Your Socks Off x matka Annwns Wanda).  Pamela i Sam byli moc šikovní, tak doufám že vše dobře dopadne a Pamela bude mít štěňátka, která by se měla narodit kolem 15. dubna.

dsc_0334.jpg

dsc_0346.jpg

heart

On Saturday was mation our Pamela Freston z Old Pembroku with super sweet young gentleman Sam - SWEET SAMUEL  HIGU (Vuedor Knock Your Socks Off x Annwns Wanda). Cross fingers for lovely puppies.

dsc_0329.jpg

12. 1.

HOLKY NA SNĚHU

Naše holky se konečně počátkem ledna dočkaly sněhu, který tak milují. Nemohly se ho nabažit při každodenních dlouhých procházkách a tak celé dny posedávaly na hromadách sněhu na dvoře.

dsc_0738.jpg

dsc_0736.jpg

dsc_0740.jpgdsc_0746.jpgdsc_0739.jpg

dsc_0737.jpg

dsc_0742.jpg

dsc_0749.jpg

dsc_0748.jpg