Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2012 - News 2012

31. 12.

Závěr roku jsme prožili jednak s vnučkou Nellou a nakonec také s psími i lidskými přáteli.

Na Vánoce jsme s vnučkou přinesli nějakou tu dobrotu i zvířátkům do polí - FOTO

dsc_1096.jpg

Na tradiční předsilvestrovský výšlap na Mušov jsme vyšli v sobotu 29. prosince a i když bylo do té doby ošklivo, zrovna v ten den nám počasí přálo a bylo opravdu krásně. Sešlo se celkem 16 pejsků a všichni jsme si to náramně užili. Na fotky se můžete podívat TADY.

dsc_1217.jpg

3. 12.

První prosincový víkend jsem vyrazila s naší Eli (Vina Firecatcher) na DUOCACIB do Nitry. Oba dva dny se Eli předvedla velice pěkně, docela se líbila a oba dny získala od zahraničních rozhodčí ve třídě šampionů shodné ocenění - výborná 3. Touto výstavou jsme uzavřely letošní výstavní sezonu. Na pár fotek z obou dnů se můžete podívat na mém Rajčeti TADY.

 

dsc_1036.jpg

 

26. 11.

Dnes slaví krásné 1. narozeniny úžasná Elinčina štěňátka. Přeji jim všem hodně zdraví, pohody a radosti ze života a jejich páníkům děkuji za velkou lásku a péči, kterou jim projevují.

Paddy                                 Pippa                                    Pamella

paddy1.jpg

pamella..jpg

pippa..jpg

Perrcy                                 Polly                                        Perry

perrcy..jpg

perry..jpg

polly..jpg 

Phill

 

phill..jpg

 

6. 11.

16890_483447525011284_140959612_n.jpg

O tomto víkendu jsem se vypravila s Eli a s kamarádkami Jitkou a Ivou do Prahy na DUO-CACIB. Eli sice dodělala titul Českého šampiona již v Českých Budějovicích, ale protože jsem ji měla do Prahy už před tím přihlášenou, řekla jsem si, že trénink jí neuškodí. V sobotu posuzoval známý a uznávaný chovatel corgi a rozhodčí z Norska pan Wilberg (ch. st. Siggens). Elinka se předvedla skvěle, panu rozhodčímu se moc líbila a tak vyhrála třídu otevřenou s titulem CAC. Druhý den posuzoval pan Milan Krinke, Eli opět zabojovala, porazila několik svých soupeřek, ale tentokrát to stačilo jen na druhé místo a res. CAC. I tak jsem ale velice spokojená, Eli už začíná brát výstavy jako samozřejmost a hlavně jsme si užili milé společnosti mnoha přátel a kamarádů. Také jsem měla možnost na výstavě potkat jednoho z nejmladších potomků  našeho Berta (Alberta Freston). Je to celý tatínek a na výstavě budil díky své veselé náladě a nezdolnému temperamentu zaslouženou pozornost. Několik fotografií z obou dnů si můžete prohlédnout na Rajčeti TADY.

dsc_0786.jpg

dsc_0783.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29. 10.

V časopise "Svět psů" č. 11/2012 se objevila úžasná fotka našeho odchovance Adama Freston.  

bez-nazvu.jpg

Konečně je také doplněna fotogalerie z Mistrovství světa v agility, které se konalo 4. - 7. října v Liberci a kterého jsem se jako divák zúčastnila i s kamarádkou Jitkou. Byly jsme fandit účastníkům z našeho cvičáku (Psí škola "Na Ostrově"), kterým se vedlo skvěle. Přečíst si o jejich úspěchu si můžete TADY. Pár fotek, které dokumentují úžasnou atmosféru, je na mém Rajčeti TADY.

 

dsc_0188.jpg

 A níže si můžete úžasnou atmosféru mistrovství a úspěchy našich reprezentantů vychutnat téměř dokonale :

 

Naše Polly ještě na reprezentaci nemá, ale na cvičáku už se pilně učí a ohromně ji to baví. Několik fotek ze psí školy "Na Ostrově" na mém Rajčeti TADY.

 

dsc_0678.jpg

 

26. 10.

Dnes slaví krásné 3. narozeniny můj vrh "A". Všem jim přeju hodně zdraví a pohody a jejich pánečkům děkuji za vzornou péči a lásku. Doufám, že spolu všichni prožijí ještě spoustu spokojených a veselých let.

bert..jpgamanda.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Albert                                                Amanda

adam..jpgalwin.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Adam                                                            Alwin

alf.jpg

Alf

 15. 10.

dsc_0623.jpg

V sobotu jsem s Eli vyrazila do Českých Budějovic na mezinárodní výstavu. Posuzovala paní Edith Soltesz z Rakouska a sešla se opravdu hojná konkurence. Eli se předvedla ve třídě otevřené, hodně se líbila a k mé veliké radosti celou třídu vyhrála a získala posledního CACe potřebného k udělení titulu Český šampion.  Jsem na ni velice pyšná. Na fotogalerii z výstavy od Jitky Cetlové se můžete podívat TADY.

Doma jsme měli menší oslavu narozenin - 7. října Gábina oslavila v plné síle 8. narozeniny a 14. října Felix krásné 9. narozeniny. Všichni doufáme, že nám tu oba budou dělat radost ještě hodně dlouho.

 

 

tjoz2zygtnla1tlbdufof4m8ehs_i1sjqt5wfehhw_mh07hahsg15fpjnfnm1ajfq2g0a00.jpg

 

5. 10.

Rozhodla jsem se, že Eli "provětrám" po delší době na nějaké té výstavě. Poslední zářijovou neděli jsem se s ní tedy vypravila do rakouského Tullnu na mezinárodní výstavu. Eli se předvedla na své poměry pěkně, ale tentokrát to stačilo jen na ocenění "výborná 3".  Příště to snad bude lepší .  

425895_473566405999396_539219911_n.jpg

 

20. 9.

Nové fotky vnučky Nely a naší malé Polly přidány do jejich fotogalerií.

poly---zari..jpg

 nela-v-dinoparku.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. 8.

0280_kv_slavkov_04.08.2012.jpg129_2.jpg

V sobotu 4. srpna proběhla dlouho připravovaná a s napětím očekávaná Klubová výstava ve Slavkově u Brna. Posuzovala britská významná rozhodčí a chovatelka corgi paní Teresa Maddox, majitelka chovatelské stanice Salvenik. Já jsem přihlásila Felixe do třídy veteránů, Eli do třídy otevřené, Gábinu do třídy šampionů, dál byl přihlášen syn Eli Paddy ve třídě dorostu a Gábinini synové Albert a Adam ve třídě otevřené. 

První nastoupil Paddy, který se musí ještě trošku naučit vystavovat, jinak se velice líbil a svou třídu vyhrál se známkou "velmi nadějný 1". Albert a Adam nastoupili do třídy otevřené, která byla velice silně obsazena (15 přihlášených psů), oba se předvedli dobře, ovšem oba se známkou "velmi dobrý".  Následoval Felix ve třídě veteránů - zde se mi předvedl velice pěkně, moc se líbil 

0316_kv_slavkov_04.08.2012.jpg68_2.jpg

a získal z pěti zúčastněných známku "výborný 2". Gábina nastoupila do silně obsazené třídy šampionů (9 fen)  v silném línání a byla z toho známka "velmi dobrá". Ovšem naše Eli (Vina Firecatcher) nám připravila největší zážitek - předvedla se ve třídě otevřené v konkurenci 12 fen, neskutečně zabojovala a celou třídu vyhrála s tituly "výborná 1, vítěz třídy, CAC". Ze všech našich pejsků i jejich odchovů máme velikou radost a gratulujeme jim k jejich krásným výsledkům.

Do závěrečných soutěží jsme také přihlásili naši Nelu s Felixem - prošla se (za vydatné podpory maminky Jany) s ním v soutěži Dítě a pes v kategorii 0-6 let a z jejího chování je jasné, že to nebylo naposledy . Náramně si to užívala.

 

Na fotogalerii od Mirka Slabého se můžete podívat TADY.

 

0313_kv_slavkov_04.08.2012.jpg

 

 

23. 7.

Po delší době jsem konečně přidala nějaké fotky vnučky Nely, která vstoupila již do 2. roku svého života. Je to naše sluníčko a asi z ní bude modelka  - na fotky se můžete podívat ve fotogalerii

"VNUČKA NELA - 1 ROK".

dsc_0426.jpgdsc_0531.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

dsc_0429.jpg

 

2. 7.

dsc_0623.jpgV sobotu 23. června proběhla v Brně tradiční mezinárodní výstava Intercanis. Corgi posuzoval slovenský rozhodčí pan Matyáš a já jsem přihlásila Felixe do třídy veteránů. Své první výstavy se také zúčastnily děti ELI - Paddy a Pippa, oba ve třídě dorostu. Snažila jsem se je předvést co nejlépe, výstavní drezúru budeme muset ještě trošku dopilovat, ale oba se snažili a získali ocenění "velmi nadějný 1". Felix se taky prezentoval dobře a obsadil ve třídě veteránů 2. místo. Děkuju moc za úžasné fotky Mirkovi Slabému - prohlédnout si je můžete TADY.

dsc_0616.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_0568.jpg

 

 

6. 6.

Přišla nám úžasná zpráva - náš odchovanec Bertík (Albert Freston) bude tatínkem . Štěňata by se měla narodit kolem 10. července v Novém Strašecí. Kontakt na majitelku fenky tady donacica@seznam.cz, případně se zájemci mohou obracet i na mě.

 betka-praha.jpgimg_9503.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

  Budoucí maminka a tatínek.

Také mi přišla fůra krásných fotek Bertova bratra Adama Freston. Byl nedávno na mezinárodní výstavě v Litoměřicích a získal zde ocenění "výborný 3". Všechny fotky jsou v Adamově fotogalerii.

547939_418446768178027_681505059_n.jpg

26. 5.

dsc_0027.jpg

Minulý víkend jsem strávila s přáteli v Salzburgu v Rakousku, kde se v sobotu konala světová výstava psů a v neděli klubová výstava rakouského klubu chovatelů britských pasteveckých plemen. Na obě dvě výstavy jsem přihlásila Felixe do třídy veteránů. Vyrazili jsme už v pátek ráno a odpoledne jsme přijeli k majitelům našeho pejska z prvního vrhu Alwina Freston, kteří byli tak nesmírně laskaví a zajistili nám pohodlné bydlení v nedalekém hotelu, hned pod alpskými vrcholky. Byla jsem moc ráda, že jsem Alwinka mohla opět vidět - je z něj úžasný pejsek, který dělá svým pánečkům velkou radost a má se opravdu skvěle. Chodí na procházky po alpských loukách a aktivně vyplňuje čas svým majitelům. Alwinek byl také přihlášen na obě dvě výstavy. Díky jeho majitelům jsme se na světovou výstavu v sobotu dostali bez větších problémů a zdržení. Posuzovala rakouská chovatelka corgi paní Edith Soltesz. Alwin se předvedl moc hezky a získal ocenění "výborný". Felixe předváděla kamarádka Iva, ten se také předvedl pěkně a získal ocenění "výborný 2". Druhý den proběhla klubová výstava, náhodou se konala jen nedaleko našeho hotelu na krásné prostorné louce pod stany, takže jsme nemuseli být celý den na sluníčku. Posuzovala australská chovatelka a rozhodčí paní

dsc_0415.jpg

 Glenda Cook. Alwinek ji asi moc nezaujal a získal ocenění "velmi dobrý". Felixe jsem si tentokrát předváděla já, ovšem se stejným výsledkem jako na světovce - "výborný 2". Byl to velice příjemně strávený víkend, počasí vyšlo skvěle a okolí Salcburgu je opravdu úžasné - všem vřele doporučuji. Na pár fotek Alwina a Felixe a okolí našeho hotelu se můžete podívat na RAJČETI TADY - děkuju Evě Procházkové za některá fota, která mi poskytla.

Fotogalerie od kamarádky Jitky TADY.

 

 

9. 5.

dsc_0448.jpg

dsc_0478.jpgVčerejší sváteční den jsme využili k příjemnému výletu s našimi psími i lidskými přáteli na Skřípák.

dsc_0471.jpg

16. 4. 

dsc_0354.jpg

 Přidány nové fotky Philla a Polly do jejich fotogalerií.

dsc_0311.jpg

 V sobotu před Velikonocemi jsme se zúčastnili menšího výšlapu na rozhlednu na Výhoně v nedalekých Židlochovicích. Přijelo se tam podívat i několik mých odchovanců a všichni jsme si to užili. Počasí nám přálo a bylo to opravdu velice příjemné setkání. Fotky z výletu na   Rajčeti TADY.

 dsc_0249.jpg

26. 3.

8. - 12. 3. - výlet na Crufts s naším Felixem.

dsc_0118.jpg

Po nekonečných přípravách to najednou uteklo jako voda a jsme doma. Loni jsem si usmyslela, že se s naším Felixem Higu zúčastním snad nejprestižnější britské a možná i Evropské výstavy v Birminghamu - Crufts 2012. Na tuto výstavu se musíte buď kvalifikovat, nebo být mezinárodní šampion krásy, což Felix je. Hodně dopředu je nutné pejska zaregistrovat u britského Kennel klubu a vyřídit množství nejrůznějších papírů. I když mě to stálo hodně nervů a času, nakonec se vše podařilo a výlet s Felixem a dalšími mými přáteli a jejich psy se opravdu vyvedl. Felixe v Birminghamu předváděla kamarádka  Iva  a ta také vše dopodrobna popsala ve svém článku, který si můžete přečíst TADY. Pod článkem jsou také odkazy na fotogalerie od všech zúčastněných přátel. Moc všem děkuji za příjemnou společnost a za pěkné chvíle strávené na cestách. Na pár fotek ode mě se můžete podívat na

Rajčeti TADY.

 

dsc_0069.jpg

 

3. 3.

Zítra se naše Eli (Vina Firecatcher) dožívá svých již 5. narozenin. Oslavili jsme to již dnes a doufáme, že naše Elinka tady bude s námi ještě hodně dlouho. Její dcera Polly jí u dortu zdatně asistovala .

dsc_0215.jpg

27. 2. 

 dsc_0165.jpg

Přidala jsem několik nových fotek Polly s vnučkou Nelou a Paddyho, který nás byl i se svými páníčky navštívit. Je to moc šikovný a milý pejsek. dsc_0129.jpg

15. 2.

Vytvořila jsem fotogalerii pro Polly, která zůstává u nás doma.

dsc_0062.jpg

7. 2.

V sobotu a v neděli jsem vyvedla Felixe po delší době na dvě mezinárodní výstavy - poprvé se účastnil ve třídě veteránů. Oba dva dny svou třídu vyhrál a v neděli porazil i svou konkurentku veteránku a získal titul Nejlepší veterán plemene. Prohodil se také v závěrečné soutěži o nejlepšího veterána výstavy a myslím si, že vůbec nepůsobil špatně. Děkuju moc Mirkovi Slabému za pěkné fotky a Ivě Kleinové za předvedení Felixe. Víc fotek z obou výstav si můžete prohlédnout ve fotogaleriích Mirka  SOBOTA TADY a NEDĚLE TADY

419905_1860519570055_1752903757_919194_629769111_n.jpg

v-domecku.jpgPřidala jsem také nové fotografie do galerie vnučky Neli - už nám slečna za chvíli bude běhat . Taky mi přišly nové fotky Philla z jeho nového domova - už má taky svoji fotogalerii v kolonce "Odchovy". Budu tam postupně přidávat fotky dalších štěňátek, jak mi budou od jejich páníků přicházet. Zatím jsou všichni moc spokojení a prckové se zabydleli vzorně.

 

 

p1000502.jpg

 

12. 1.

Na RAJČE přidány nové fotogalerie štěňátek v 6. a 7. týdnu života. Už jsou to pěkní draci, rádi řádí na dvoře a prozkoumávají všechna temná zákoutí. O víkendu je čeká očkování a čipování a další týden už se většina z nich rozprchne do svých nových domovů. dsc_0984.jpg