Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2011 - News 2011

 

29. 12.

Nové fotky štěňátek - New puppie´s photos - TADY/HERE

dsc_0726.jpg

23. 12.

Přidáno několik nových foteček štěňátek ve 4. týdnu života. Už pěkně baští z misky a krásně rostou. Poslední dvě trikolorní fenečky ještě čekají na nové páníky.

dsc_0539.jpg

16. 12.

Štěňátka už mají 3 týdny a daří se jim výborně. Všechna váží už víc jak jeden kilogram a dnes jim poprvé zkusím dát příkrm do misky, abych odlehčila mámě Eli. Taky jsem je už přestěhovala do ohrádky, kde mají mnohem více prostoru pro začínající lumpačiny a kde se jim velice líbí. Fůra fotek z dneška na Rajčeti TADY. dsc_0534.jpg

6. 12.

Štěňátka už mají 10 dnů a jsou to pěkní cvalíci - všechna už mají přes půl kila a čekáme každým dnem na otevření očiček. Eli je vzorná a pohodová maminka a ze všech máme velkou radost. Přidala jsem nějaké nové fotografie do štěněcí fotogalerie. dsc_0322.jpg

Nedávno také oslavila půl roku života naše vnučka Nela - je to náš smíšek a sluníčko. p1000129.jpg

27. 11.

Tak je to tady - naše Eli má štěňátka . Včera vpodvečer se Elince narodilo 7 malých a čiperných prcků - tři červení chlapečci a jedna červená a tři trikolorní holčičky. Porodní váha se pohybovala v rozmezí od 280 do 330 gramů. Eli je vzorná maminka a jí i štěňátkům se zatím daří výborně. Děkuji moc Jitce Cetlové, Ivě Kleinové a veterinářům - manželům Fajtovým - za pomoc i duševní podporu. Na fotky štěňátek se můžete podívat v jejich fotogalerii i v rubrice "Štěňata". Některá už byla rezervovaná před narozením, ale některá jsou ještě volná, pro bližší informace mě, prosím, kontaktujte. dsc_0187.jpg

17. 11.

Eli byla 16. listopadu v 52. dnu březosti na posledním kontrolním ultrazvuku před porodem. Eli i mimina jsou v pořádku a už se moc těšíme na jejich příchod na svět. 
dsc_0181.jpg 

7. 11.

V pátek jsem byla s Eli na kontrolním ultrazvuku ve 40. dni březosti. Napočítali jsme 5 bijících srdíček a je docela možné, že ještě nějaké se může schovávat někde zastrčené. Takže se těším na docela pěknou kupu štěňátek. Eli taky už pěkně nabírá na objemu a výrazně se šetří - viz foto.

dsc_0175.jpg

1. 11.

AMANDA FRESTON                                                ADAM FRESTON                

 adam4.jpgdsc_0003.jpg26. října můj vrh "A" oslavil své již 2. narozeniny.

 

 Všechni jejich pánečci se o ně vzorně starají a oni jim to oplácí svojí nefalšovanou corgí láskou img_0581.jpg 

ALBERT FRESTON

 beze-jmena.jpg 

ALWIN FRESTON

21. 10.

BUDEME MÍT ŠTĚŇÁTKA

Tak dnes máme oficiálně ultrazvukem potvrzeno, že milostné dostaveníčko naší Eli (Vina Firecatcher) a Bertíka (Albert Freston) nezůstalo bez následků - byla vidět minimálně 3 štěňátka. Eli už se také šetří jako správná nastávající matka, nelítá už jako utržená a hodně odpočívá. Více v rubrice "Štěňata".   eli_1.jpg  bert-.jpg

WE EXPECT PUPPIES  

Our Eli (Vina Firecatcher) will be mother. Happy father is Bertík (Albert Freston). More you can see on "Puppies".

20. 10.

Nové foto ALWINA FRESTON, který žije v Rakousku :

alwin-freston.jpg

12. 10.

Včera vyšel v psím měsíčníku "Psí kusy" pěkný článek o corgi, na kterém jsem se také trošku podílela. Celý je naskenovaný v galerii "Různé - Články" - po kliknutí na fotku a jejím zvětšení si jej můžete přečíst. psi-kusy-006.jpg

V sobotu byla v Českých Budějovicích mezinárodní výstava, které se zúčastnil také Bertík (Albert Freston). Předvedl se pěkně, dostal i pěkný posudek a ocenění "výborný 2". Děkuji Pepovi Škůrkovi a Mirkovi Slabému za moc hezké fotografie z výstavy, už jsou v Bertově galerii. bert-.jpg

img_4459v-ra.jpg 

7. 10. 

.dsc_0128.jpgdsc_0152.jpg  GÁBI A FELIX SLAVÍ NAROZENINY

 

 

 

 7.10. oslavila Gábi 7. narozeniny a Felix oslaví 14.10. 8. narozeniny.

Felix a Gábi děkují všem kamarádům za milá přání. 

 15. 9.

p8270053.jpg

Přišly mi moc pěkné fotografie Amandy Freston - už jsou přidány v její fotogalerii. Léto si užívala opravdu královsky.

 

 

 

 

 

 

 

 

Opět jsem přidala nějaké ty nové fotečky Nelinky. Už má tři měsíce a roste nám do krásy .

100_0662.jpg

29. 7.

Přidala jsem nové fotky do fotogalerie naší vnučky Neli, abyste se mohli podívat, jak nám pěkně roste.dsc_0119.jpg

Taky mi přišly krásné fotky Adama Freston, také už jsou v jeho fotogalerii.dsc_0029.jpg

21. 6.

dsc_0023.jpg

Minulý týden jsme s přáteli oslavili příchod naší vnučky Neli na svět. Bylo to velice příjemné a milé posezení a na pár foteček se můžete podívat ve fotogalerii Neli ZDE, kam budu také postupně dodávat Nelinčiny fotky. Po nějakou dobu, co dcera Jana i Nela u nás pobývají, se do smečky opět začlenila i Gába. Se všemi třemi pejsky chodíme na procházky a rozkvetlá letní příroda poskytuje mnoho příležitostí k focení.

dsc_0006.jpg

dsc_0019.jpg

dsc_0025.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14. 6.

Přišly mi nějaké nové fotky od Adama - už jsou v jeho fotogalerii. Je to skutečně velý fešák a vyvíjí se do krásy.

adam-008.jpg

29. 5.

S RADOSTÍ OZNAMUJEME, ŽE 29. KVĚTNA SE NÁM NARODILA VNUČKA NELA.

JE TO KRÁSNÁ HOLČIČKA S PORODNÍMI PARAMETRY 52 CM A 3,48 KG.

MÁME Z NÍ VŠICHNI OBROVSKOU RADOST.

neli.png

nv-21.-5.-adam-freston.jpg 21. 5.

Na Národní výstavě psů v Litoměřicích se předvedl ADAM FRESTON s Broňou. Už se z něj klube velký fešák, předváděl se také pěkně a od paní rozhodčí Redlické z Polska dostal vynikající posudek. Vadilo jí pouze, že Adam není až tak vstřícný k cizím lidem, jak by si asi představovala, takže mu kvůli tomu zadala známku "velmi dobrý". No, proti vkusu žádný dišputát, jak se říká, příště to může být úplně jinak.

 

 

 

 

 

16. 5.

Moje fotky z procházky do Trboušan přidány do fotogalerie na těchto stránkách (odkaz v boční liště vlevo).

dsc_0908.jpgMezinárodní výstava v Praze 14.5.2011
V sobotu se Albert Freston - Bert - účastnil mezinárodní výstavy v Praze. Posuzoval rozhodčí z Německa - pan Klaus Fricke. Bert dostal od pana rozhodčího skvělý posudek a získal titul CAC a rez. CACIB. Velkou zásluhu na tomto úspěchu má paní Líza Švejdová, která Alberta profesionáně předvedla. Moc jí za to děkuji.
 
 
 
Gratuluji všem k úspěchům v Bratislavě!!!

 

 

dsc_0910.jpg

10. 5.

V sobotu jsem se psy vyrazila na tradiční jarní procházku do sklípku do Trboušan. Mimo jiné přátele se zúčastnil také Bertík (Albert Freston) se svými páníky. Počasí vyšlo přímo ukázkové a všichni jsme si to, myslím, krásně užili. Kliknutím na fotku níže se dostanete do fotogalerie z vycházky :

shiningsiriusrajče.net

 

2. 5.

dsc_0874.jpg

V sobotu jsem se zúčstnila s Felixem Speciální výstavy, která se konala v krásném prostředí kempu Křivonoska v Hluboké. Felix se líbil, předvedl se ve třídě vítězů a získal titul vítěz třídy a CAC. Na fůru fotek z celé akce se můžeta podívat v galerii níže (kliknutím na obrázek se galerie zobazí).

 

24. 3.

dsc_0073.jpg

Včera jsem byla s naším Felixem na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Posuzoval uznávaný irský rozhodčí pan Seamus Oates. Felixe předváděla, jako již téměř tradičně, Zuzka Černá, které tímto moc děkuji. Oba se prezentovali moc pěkně a Felix dostal ocenění výborný 1 a CAC ve třídě šampionů. Konkurence ale byla velká, takže na víc jsme tentokrát nedosáhli. Ve třídě střední se předvedl také náš odchovanec Bertík (Albert Freston) - tentokrát získal ocenění "výborný 3". Užili jsme si krásného teplého jarního počasí, popovídali si s fůrou kamarádů a už se zase moc těším na další setkání. Na fotky z výstavy se můžete podívat ve fotogalerii TADY.

dsc_0389.jpg

dsc_0443.jpg

28. 3.

Potěšilo mě, že pořadatelé národní výstavy v Nitře použili na titulní stránku katalogu fotku Alberta, kterou pořídil pan fotograf Jakub Antoš na Klubové výstavě ve Slavkově.
 
Albert Freston were on the title page of catalogue in Nationale show Nitra, SK.
katalog-001.jpg 
 
A aby radosti nebylo málo - Albert se v klubové vystavovatelské soutěži za rok 2010 umístil na skvělém 3. místě (3. nejlepší pes - Pembroke). Gratulujeme
 
Albert Freston - 3rd place in TOP show Pembroke on the club. Congratulate.
 dsc_0008.jpg

4. 3.

Čtvrtého března oslavila naše Eli (Vina Firecatcher) své již 4. narozeniny.

Our Eli (Vina Firecatcher) celebrated 4th birthday in 4th of March.

eli-4.narozky.jpg

 

dsc_0660.jpg

10. 2.

 

 

 

 

O víkendu 5. a 6. února se v Brně konaly hned dvě velké mezinárodní výstavy psů. V sobotu posuzoval pan Milan Krinke a poprvé se v "dospělácké třídě" předvedl náš odchovanec Albert Freston. Bertík se hezky předvedl, dostal pěkný posudek a získal svůj první titul CAC.
Po výstavě pak ještě proběhla bonitace, při které byl Bert bonitační komisí uznán jako chovný pes. Bonitaci úspěšně absolvovala i Bertova sestra Amanda Freston.
 
 
Nedělní výstavu posuzovala paní Anne Indergaard, uznávaná rozhodčí z Norska, dlouholetá úspěšná chovatelka welsh corgi Pembroke (ch. st. Annwn).
Výstavy se opět účastnil Bert, získal velmi pěkný posudek, paní rozhodčí mu jen vytkla "horší horní linii" a dala známku velmi dobrý. Myslím, že tato známka byla ovlivněna únavou Berta z náročného víkendu.
 dsc_0679.jpg

Ve třídě šampionů pak nastoupil Felix. Dostal od paní rozhodčí skvělý posudek a titul res. CAC. Já pro změnu pokárání, že je Felix v přespříliš dobré výživné kondici, což je moje vina a jediná věc, kterou lze Felixovi vytknout. Samozřejmě mě paní rozhodčí velmi potěšila prohlášením, a jsem na něj pyšná, že Felix je nádherný pes, kterého by chtěla mít doma.

Děkuji tímto Zuzce Černé za profesionální předvedení Felixe.

feli4.jpg

 

 

 

23. 1.

dsc_0541.jpg

Včera jsem se po delší době vypravila s přáteli na mezinárodní výstavu do Trenčína. Protože měl posuzovat pan rozhodčí Havelka, přihlásila jsem Felixe, který se mu vždy líbil. Bohužel došlo ke změně, nakonec posuzovala paní Ridarčiková, ale i tak se Felix líbil a získal tituly CAC i CACIB.                  

Na fotky se můžete podívat TADY.

dsc_0571.jpg

 

 

1. 9.

dsc_0521--2-.jpg