Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

20. 12.

Tak včera odjelo první štěňátko k novým pánečkům - Alwin odcestoval až do Salcburku, jeho noví majitelé už se ho nemohli dočkat a nakonec si jej naložili pod stromeček. Cestu prý zvládl nad očekávání dobře a v novém domově už se snad také v pohodě zabydlel.

Do štěněcí FOTOGALERIE jsme přidali pár fotek z dovádění prcků na sněhu.

Alwin is now in his new home in Salcburk. Some new photos in puppies PHOTOGALERY.

 

Obrazek

12. 12.

Štěňátka mají 7 týdnů, už jsou načipovaná a proběhla u nich i kontrola vrhu, která neshledala žádné nedostatky v jejich vývoji. Baští už všechno, co dostanou. Ještě se snaží obtěžovat mámu Gábu, ta jim už ale mlíčko pomalu odmítá dávat. Stále rostoucí energii si prckové vybíjejí při každodenních průzkumných výpravách po dvoře - objevili, jaká je sranda s pytlem sena, k zahození coby prolézačka není ani sekačka na trávu nebo polínka do udírny. Kůlna s žebříky a zahradním nářadím je výborná ke schovávání. Návrat zpět domů do ohrádky provázejí slabými protesty, ještě to vždy chvíli zkouší, jestli si to panička náhodou nerozmyslí a nenechá je lumpačit venku déle, nakonec ale rádi ucapkaní vyhledají teplé místečko a uloží se k zasloužilému spánku. Dnes navíc proběhlo zkracování drápků a chloupků na tlapkách.  Několik nových fotek z dnešního rušného dne jsme opět přidali do štěněcí FOTOGALERIE.

Again some new photos of puppies in their PHOTOGALERY.

Obrazek

7. 12.

Volný už je pouze poslední pejsek ALF - Available only last puppy ALF

Obrazek

2. 12.

Obrazek

Štěňátka v pondělí dovršila už 5. týden života. Kažý den podnikají výlety po dvoře, prozkoumávají terén, aktivně se zapojují do her mezi sebou,  mámou Gábou a tetou Eli. Strejda Felix se jim raději klidí z cesty. Pokusili jsme se je vyfotit ve "výstavních" postojích a ve fotogalerii se můžete přesvědčit, jak se nám to povedlo. Pokusy o hromadné foto s mámou Gábinou nedopadly moc dobře - zkuste vyfotit pytel blech .

Some new photos in age 5 weeks in PHOTOGALERY.

25. 11.

Obrazek

Štěňata budou mít zítra měsíc. Všechna jsou ve skvělé kondici a pěkně rostou. Kluci  váží  od 175 do 180 dkg, Amanda 165 dkg.

 

 

 

Dnes absolvovala svoji první vycházku. Za bedlivého dozoru Gábi a tety Eli strávila půlhodinu v krásném počasí a sluníčku na dvoře. Eli se snažila, jako správná pasačka, udržet celou partu pohromadě a vzala výchovu štěňat do svých tlapek. Několik fotek z první štěněcí vycházky ven je ve Fotogalerii.

Some new photos in Puppies photogalery - first walk.

Obrazek

21. 11.

Ve čtvrtek (26.11.) budou mít štěňátka už měsíc, jsou čím dál živější, už se trochu začínají projevovat i povahy jednotlivých štěňátek.
 Třeba Alwin všechny ostatní dost pokouší a provokuje ke hrám, nejlíp chodí, sedí a běhá. Chvílemi si s nimi hraje už i Gabča.
 Amanda a Alf se hodně drží spolu, Adam je pořád dobře naladěný, Albert teď pořád nejvíc pije a první, kdo vyzkoušel kousání dek a papíru je Amanda - prostě ženská!
Mimo mámina mlíčka si dávají už i bílý jogurt a vývar s nadrceným kuřecím masem, celkem jim to chutná, už u toho i líp sedí -

celkově už jsou pevnější a pohyblivější, ale mlíčko je pořád mlíčko. Do fotogalerie přidáno několik nových fotek ze 4. týdne věku.

Some new puppies-photos from 4th week of age in their PHOTOGALERY.  

Obrazek

14. 11. V pondělí budou štěňátkům už tři týdny. Protože začaly vylézat ze své porodní bedny, dostaly novou ohrádku. Zajímá je čím dál tím víc věcí, prozkoumávají pokoj a dnes poprvé ochutnaly něco jiného, než mámino mlíčko - už mají každý kolem 1 kg, tak se snažíme Gábině odlehčit. Lehce oslazená řídká rýžová kaše jim moc chutnala, nejlépe si vedli Alf a Albert a máma Gábina se nemohla dočkat, jestli na ni také něco zbyde. Několik nových fotek opět přibylo do fotogalerie štěňátek. 

 

 

 

 

 

Puppies today eat first time new food. Every one weigh about 1 kg. Some new photos you can see in their photogalery.

Obrazek 

9. 11.
Dnes mají štěňátka dva týdny. Všechna váží už 80dkg a od včerejška všechna vidí. Začínají být velmi pohyblivá, dnešní skupinové foto štěňat mimo jejich pelíšek jsem vzdala. Gábi už dovoluje Eli i Felixovi, aby chodili za štěňaty. V Eli se probudily mateřské city a je nadšená, když si může s miminy posedět v jejich pelíšku. Felixe však zatím víc zajímá, zda nezůstalo něco dobrého v Gábinině misce.

Včera si u nás byla rodina ze Salzburgu  vybírat štěně, zcela je uchvátil Alwin, byla to láska na první pohled. Amanda už svoji novou rodinu také zná, čekají na ni skvělí lidé a pejsek corgi. Moc bych si přála, aby se i další štěňata dostala do tak výborných podmínek k hodným lidem. 

Pár nových foteček prcků v jejich fotogalerii/Some new photos in age 2 weeks in puppies photogalery.

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

2. 11. Dnes mají štěňátka přesně týden. Krásně přibírají na váze - mají od 550 do 570 g a jsou ve skvělé kondici. Z Gábi už je matka - profesionálka. Do fotogalerie jsme přidali pár nových foteček.

Puppies today are one week old. Some new photos in their photogalery.

Obrazek 

 

 

 

 

 

28. 10. Štěňátka už mají tři dny a pěkně papají - už všechna přibrala v průměru 5 dkg a Gábinka se o ně vzorně stará. Taky už všichni mají svá jména - kouknout se můžete ZDE v jejich fotogalerii.

Puppies and Gábina are OK, new photos and puppie´s names HERE.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 26. 10. ŚTĚŃÁTKA JSOU NA SVĚTĚ - PUPPIES ARE HERE - více v odkzu "Štěňata - more in "Puppies".

Touto cestou moc děkuji Ivě Kleinové, Jitce Cetlové, Evě Procházkové a MVDr. Lence Černé za velkorysou pomoc a morální podporu.
S vděčností
Irena a Jana 

 

 

 

 

 

Obrazek

 13. 10. Náš Felix slaví 6. narozeniny  Our Felix celebrate his 6th birthday.

 

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

  

Obrazek12. 10. Ve čtvrtek 8. října a v pátek 9. října jsem se se svými pejsky zúčastnila dvou významných akcí, které proběhly téměř "za rohem" -  v Bratislavě. Ve čtvrtek zde byla Světová výstava psů, na kterou jsem přihlásila jen Felixe. Ten předvedl svůj obvyklý výkon a získal ve třídě šampionů ve špičkové světové konkurenci od pana rozhodčího Milana Krinkeho ocenění "výborný". V pátek na Klubovou výstavu slovenského klubu velškorgi jsem vzala potom i Eli. I když se Elinka velmi snažila a chovala se nad moje očekávání dobře, paní rozhodčí Barbaře Müller ze Švýcarska se asi nelíbila, protože dostala ocenění  "dobrá". Zato Felix nezklamal a získal ocenění "výborný 3". Příjemné bylo také setkání s mnoha přáteli z celé Evropy a s krásnými pejsky téměř z celého světa. Mnoho fotek z Klubové výstavy můžete vidět ZDE.

World dog show Bratislava - judge Milan Krinke, CZ - FELIX HIGU in champ. class - excelent

Slovakia club show - judge Barbara Müller, CH - FELIX HIGU in champ. class - ex. 3, VINA FIRECATCHER in open class - good. Many photos from the Club show HERE.

 

Obrazek

Obrazek29. 9. Nechtěli jsme to zakřiknout, ale dnes nám ultrazvuk konečně potvrdil naše očekávání - BUDEME MÍT ŠTĚŇÁTKA. Podrobnosti si můžete přečíst v rubrice "Štěňata".

WE EXPECT PUPPIES - more in "Puppies".

17. 9. 

ObrazekPasení oveček v Podkosti
 
První zářijový týden jsme si krásně užívali. Byla jsem s Eli, Felixem, kamarádkou Jitkou a jejími psy Damiánem a Tess pást ovečky v Podkosti. Pro Eli a Felixe to byla tentokrát velká změna, měli pro svoji pasteveckou vášeň stádo dvaceti oveček, jednu značně svéhlavou kozu a obrovskou louku. Byla jsem na oba moc pyšná, jaké dělají pokroky, jak Eli se svou výškou 30 centimetrů a 12 kily a obrovským zápalem ukočíruje celé stádo, jak bez vteřiny zaváhání usměrní berana, který se oddělil od stáda a stavěl se proti ní do bojové pozice. Jak Felix ochotně spolupracuje při pasení s panem Koškem a přijímá jeho drezůru. Byla jsem pyšná na plemeno welsh corgi, na psy, kteří po několik generací nebyli k této práci využíváni, a přesto je to stále v nich, a jakou radost jim to přináší.
Jako vždy v Podkosti jsem nemohla dospat a těšila se na ráno, kdy začnu nový den ve společnosti svých psů brzkou procházkou údolím Plakánek.

Jsem vděčná panu Koškovi, že nám umožňuje tyto radosti prožívat. Něklik nových fotek z této akce ve fotogalerii PASENÍ.

27. 6.  Intercanis Brno - rozhodčí/judge Mr. Milan Krinke, CZ (Cevelob)

Po delší době jsem vyrazila na výstavu s Eli (Vina Firecatcher). Opět ji vzorně předváděla Zuzka Černá a musím říct, že Elinka už se poněkud polepšila a chovala se docela důstojně. Ve třídě otevřené získala ohodnocení "vborná 2" a "res. CAC".

 

Obrazek

 

 ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23. 5. Dnes jsme vyrazili s několika přáteli na menší výlet do okolí Mušovských jezer. Na několik fotek z této akce se můžete podívat v galerii "Výlety".

 

Obrazek

8.-9. 5.  8. a 9. května jsem byla s kamarádkou Jitkou a s našimi psy zase v Podkosti. Jsem moc vděčná panu Koškovi, že nám půjčuje svoje ovečky, věnuje nám svůj čas a předává své zkušenosti. Eli s Felixem byli jako vždy nadšení a díky panu Koškovi udělali oba v pasení velký pokrok. Už se všichni těšíme na další výlet do Podkosti. Několik nových fotografií přidáno do galerie "Pasení".

 

Obrazek

 25. 4. Mezinárodní výstava České Budějovice - posuzovatel pí Brenner, Rakousko - FELIX HIGU - V1, CAC, CACIB. Po delší době jsem vyjela na výstavu s Felixem. Ten se předvedl naprosto ukázkově a získal opravdu překrásný posudek.   Internat. dog show České Budějovice - judge Mrs. Brenner, A - FELIX HIGU - ex. 1, CAC, CACIB.

Obrazek18. 4. Dnes jsme se vypravili s kamarádkou Jitkou a jejími pejsky Tess a Damiánem na procházku po Pálavských vrších. Počasí nám přálo, nebylo ani horko, ani zima a tradiční aprílová přeháňka nás zastihla až při nastupování do auta na cestě domů. Pejsci se dosyta vyběhali a všichni jsme si to náramně užili. Na několik foteček se můžete podívat v galerii "Výlety".  Some new photos from our trip to Pálava with my friend Jitka and her dogs you can see in galery "Výlety - Trips".

 

 

 Obrazek14. 4. Na Velikonoční neděli jsme se  jeli podívat do Podkosti na tradiční pasení a využili jsme nádherného počasí k malé procházce po okolí. Eli i Felix si s chutí u oveček potrénovali a práce s ovcemi je evidentně baví, takže jim tuto radost na podzim asi dopřejeme znovu. Pár nových foteček z této akce najdete ve fotogalerii "Pasení".   We visited herding trial in Podkost again, Eli and Felix  were training with sheeps. Some new photos in galery"Pasení".

 

 

Obrazek

 

20. 3. Fotogalerie z Crufts 2009 hotová ZDE  Photogalery from Crufts 2009 HERE.

Obrazek6. - 9. 3 2009 jsem si s dcerou a několika přítelkyněmi udělala výlet do Anglie na největší a nejznámější světovou výstavu psů Cruft. Výstava byla prostě úžasná, corgíčci nádherní a vybyl nám čas i na poznávání historických památek a jiných krás Coventry, kde jsme bydlely. Fotodokumentaci dodám již brzy.

I visit Cruft with my friends. Photos soon.

 

Obrazek

3. 3. 2009 - Čas neuvěřitelně letí, Eli slaví už své druhé narozeniny. Dostala oblíbený "psí" dort a s Felixem si náramně pochutnali.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek7. 2. 2009 - Dnes jsme se zúčastnili letošní první výstavy - mezinárodní výstavy v Brně, kde posuzovala paní Edith Soltesz z Rakouska. Opět bezchybně předváděla Zuzka Černá a moji miláčci dopadli takto :

Felix ve třídě šampionů - výborný 2, res. CAC

Eli ve třídě otevřené - výborná 2, res. CAC

 

Obrazek

 

Obrazek

 11. 1, 2009 - S několika přáteli a jejich pejsky jsme se vrátili na pěknou procházku kolem zamrzlého Mušovského jezera. Řádně vyvětraní a promrzlí jsme našli výborné zázemí i skvělou kuchyni v restauraci v Dolních Dunajovicích. Několik fotek z této akce přidáno do galerie "Výlety".

 

Obrazek

Obrazek

 

1. 1. 2009 - V první  den nového roku jsme si vyšli s našemi přáteli Evou a Jirkou a jejich psy, bíglem Edou a německým ovčákem Vitem, na výlet k Mušovským nádržím. Eda a Vito však brzy převzali režii vycházky do svých tlapek. Eva tuto situaci velmi trefně označila jako orientační běh. Jen zúčastnění ví, jakou měla pravdu.

 

Obrazek

Hluboká úklona před Felixem a Eli.

Několik nových fotek z vycházek přidáno do fotogalerie.

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek28. 12. 2008 jsme se naposledy v tomto roce, v tradiční sestavě psů a lidí, zúčastnili výletu. Vyšli jsme z Moravských Bránic přes Skřípák do Ivančic. Pavel měl narozeniny, v krásné přírodě jsme si s ním připili na zdraví. Z Ivančic, kde jsme vydatně poobědvali, jsme šli podél řeky zpět do Bránic. Bylo to pěkné ukončení starého roku s našimi přáteli a jejich psy.

Obrazek