Jdi na obsah Jdi na menu
 


Evropská výstava Budapešť 4.-5. 10. 2008

7. 10. 2008

V pátek 3. října odpoledne jsme se vydali s několika lidskými i psími přáteli na víkendovou výpravu do Budapešti. V sobotu zde proběhla klubová výstava ovčáckých plemen, na kterou jsem přihlásila našeho Felixe a v neděli jsem měla přihlášeného Felixe i Eli na Evropskou výstavu. Handlerku mi dělala jako obvykle Zuzka Černá.

Obrazek

 

Sobotní klubová výstava byla opravdu nezapomenutelná - od rána lilo jako z konve, pořadatelé kruhy umístili mimo areál výstaviště pod jakési hangáry, půda s trávou byla nasáklá vodou, znečištěná výkaly, všude skrumáž promrzlých lidí, místo mezi kruhy žádné. Místo v půl desáté se pan rozhodčí Denis Kuzlej ze Slovinska dostavil něco po dvanácté, nikde jsme neslyšeli jediné slůvko omluvy, vysvětlení nebo zdůvodnění. Jak výstava se zpožděním začala, o to rychlejší bylo posuzování. Někteří dokonce nestíhali nastoupit do kruhu.  Felix zde obdržel známku VÝBORNÝ 3 a jeli jsme na hotel. Ovšem výjezd z výstaviště byl také lahůdkou - trvalo nám skoro 3 hodiny, než jsme se dostali ven.

Obrazek

 

Nedělní Evropská výstava již probíhala ve větším klidu, asi i proto, že pořadatelé na vstupní listy napsali začátek posuzování v 8,30 hod., ovšem realita byla taková, že se začalo posuzovat až po 10. hodině. No, i to je řešení.

Corgi posuzoval pan Fricke z Německa. Eli předvedla opět jedno ze svých neskutečných divadelních představení a nemohlo to dopadnout jinak, než známkou DOBRÁ.

Zato Felix perlil - ve třídě šampionů získal známku VÝBORNÝ 2, RES. CAC za světovým vítězem, který získal také CACIB. Takže Felix nastoupil ještě k boji o titul res. CACIB spolu s vítězi tříd střední a otevřené. Panu rozhodčímu se evidentně líbil jeho temperament a živý výraz a udělil Felixovi titul res. CACIB.

Obrazek

 

Moc děkuji Zuzce za vzornou prezentaci mých pejsků a kamarádům za zajímavě strávený víkend.

Obrazek

 

 Euro dog show Budapest - judge Mr. Fricke, D

FELIX HIGU - champ. class - ex. 2, res. CAC, res. CACIB